Tavsiyeler

YETGEN EĞİTİM PROGRAMI

0

21. YÜZYIL YETKİNLİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Mehmet Zorlu Vakfı ve MEF Üniversitesi tarafından öğrencilere ücretsiz bir şekilde hibe edilen YETKİN GENÇLER EĞİTİM PROGRAMI, öğrencileri 21. yüzyılın iş dünyasına iyi bir şekilde hazırlamakla kalmıyor, öğrencilerin hayatını daha iyi bir şekilde idame ettirebilmelerini ve girişimcilik dünyasını geniş bir biçimde tanıtmayı amaçlıyor.

Bu amaçlarını, eğitim alanında bilgili ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirmeyi amaçlayan YETGEN programının büyük bir kısmı Erhan Erkut ve Liderler tarafından gerçekleştiriliyor. Erhan Erkut, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nde, doktorasını da Amerika’da almıştır. Çoğu büyük sorunun eğitim ile çözüleceğine inanan Erkut, aynı zamanda MEF Üniversitesi’nin rektör yardımcılığını yapmaktadır. Liderler ise birçok farklı üniversiteden katılım sağlayıp, sizin, bu eğitimi daha iyi bir şekilde idrak etmenize yardımcı olan bir grup yetkin gençlerden oluşuyor. Eğitim programının gidişatına göre alanında nitelikli kişilerle ve girişimcilerle de derslerde karşılaşma olasılığınız yüksek.

10-12 Hafta sürmesi planlanan program, öğrencilere Sunum Teknikleri, Excel, Kariyer Planlama, CV Hazırlama, 21. Yüzyıl Vatandaşlığı (Dijital Okuryazarlık, Finansal Okuryazarlık, Bilgi Okuryazarlığı), Kodlama ve Girişimcilik, Sosyal İnovasyon ve Sürdürülebilirlik gibi dersleri sadece cumartesi günleri olmak üzere vermeyi planlıyor. Gençler, bireyde bulunması gereken bu 21. yüzyıl yetkinliklerini, okuldaki teorik bilgileri edinirmişçesine almıyor, bilakis, bazı derslerin pratiğini öğrenim anında veya yıl sonunda yapılan GirişGen’de (İş Fikri Yarışması) rahatlıkla edindikleri nitelikleri sergileyebiliyorlar.

Okulda aldığınız eğitimin çoğundan farklı bir şekilde ilerleyecek olan bu programında sonrasında, YETGEN programını başarı ile bitiren gençlere “Nasıldı? Sence hayatında ne değişti? Şimdiki sen ile programın öncesindeki sen arasında nasıl farklar var?” diye sorduğumuzda aldığımız cevaplar genellikle “Harikaydı, eğitimi ve burada edindiğim sosyal çevreyi bırakasım gelmiyor. Belki de hayat aslında yeni başlıyordur.”, “Girişimcilik dünyası ile tanıştığımda dünya adına iyi bir şeyler yapabileceğimi kolaylıkla anladım. Girişimci gibi hissettiğim zaman kendim gibi oluyordum, kendimin farkına vardım diyebilirim.”, “Doğruyu söylemek gerekirse program öncesinde çok gereksiz işlerle uğraşıyordum ancak program sonunda genel olarak öğrenmem gereken çok şey olduğunu anladım, önümüzde uzun ve yorucu bir yol var.” bu şekilde oluyordu. O zaman anladık ki ülkemizde sürekli olarak devamlılık sağlayan teorik eğitimin dışına çıkıldıkça ve öğrencilere doğru eğitimi, dünyanın gerçeklerini ve girişimciliği pratik olarak gösterince, öğrenciler verilen bu eğitimin dışına çıkmak istemiyorlardı. Ülkemizdeki asıl sorun, eğitimin nasıl verildiğinde ve hangi nitelikleri kazandırdığında.

Hayatınızda pozitif bir dönüm noktası yaratmak istiyorsanız veya kendinize yeni bir benlik kazandırmak istiyorsanız programa başvurmanızı kesinlikle öneriyoruz. Programın sonunda sizi harika bir yaşamın beklediğini savunamayız. Sizi daha zorlu bir hayat, çalışmanızı ve öğrenmenizi aksatmak istemeyeceğiniz bir hayat bekliyor olacak. Çalışmadan ve iyi araştırılmadan hiçbir şey öğrenilemez. Sizi rahat bölgenizden çıkarıp aktif bölgeye itecek olan bu programa başvurun ve nitelikli birey olma yolunda isteğinizi belli edin.

Unutmayın ki dünyayı değiştirecek olan gençlerdir.

Ön başvurular için; http://erhanerkut.com/21-yy-yetkinlikleri/2019/

Emirkan Karadeniz

Kültürün, Sanatın ve Girişimciliğin Buluşma Noktası: MZV Gençlik Zirvesi

Previous article

AMAZON’UN BAŞARI HİKAYESİ

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler