Tavsiyeler

YENİBİRLİDER DERNEĞİ

0

Gençlere yol göstermek, onları Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak bireyler haline getirmek amacıyla Cem Garih ve Kerem Kamışlı ile yola çıkan Yenibirlider Derneği, “Türkiye’nin gelecek nesil liderlik ekolünü oluşturmak amacıyla gençlerin içindeki liderlik potansiyellerini erken yaşta keşfeden, onları farklı alanlarda tecrübe sahibi öncü kişi ve kuruluşlarla bir araya getiren ve bu sayede gençlerin kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.”

Yenibirlider Derneği sürdürülebilir bir liderlik ekosisteminin temellerini atma ve hayatın her alanında etkili olabilecek toplum liderlerini destekleme hedefiyle kurulmuştur.

Yetenekli gençleri fırsatlarla buluşturma amacıyla “Gençler tarafından, gençler için” felsefesinden ayrılmadan 2012 yılından bu yana çalışmalarını sürdürmektedir.

YBL 21, İŞ’te YBL, YBL Profesyonel, olmak üzere 3 farklı programa sahip olan YBL Derneği, programları kapsamında verdiği liderlik eğitimleri, mentorluk programı, koçluk programı, iş dünyası buluşmaları, kariyer danışmanlığı, istihdam çalışmaları ile sizleri desteklemektedir.

YBL 21 Nedir?

YBL 21, üniversite okuyan öğrencilerin mezun olmadan önce kendi potansiyellerini keşfetmesini, eksik yönlerinin farkına varmasını sağlayarak bu yönleri geliştirmesine destek olur ve iş hayatına başarılı bir adım atmasına yardımcı olacak faaliyetler ile destek sağlar.

Bugüne kadar 9000+ başvuru alan programda 26 lider mentor bulunuyor.

4 Aşamadan oluşan seçim sürecinin ardından seçilen 21 genç, iş hayatında sektörlerinin öncüsü olan 21 lider mentor ile eşleşerek iş hayatını yakından deneyimleyebilme fırsatı elde ediyor.

Türkiye çapında üniversite öğrencisini kabul eden YBL 21’in başvuruları EYLÜL ayında duyurulacak.

İŞ’te YBL Nedir?

İŞ’te YBL Programı 2.dönem başvuruları (17 HAZİRAN PAZARTESİ) BAŞLADI!

Türkiye İş Bankası ile ortak bir girişim olan bu program, İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere geleceğin dijital odaklı liderlik ekolünün bir parçası olma fırsatı sunuyor.  Tamamen ücretsiz olan program, kendinizi keşfetmenizi, kariyerinizi inşa ederken inovasyon ve girişimcilik ekosistemini yakından tanımanızı sağlamayı hedefliyor.

Kimler Başvurabilir?

  • 20-27 yaş aralığında bulunup, 2019-2020 öğretim yılında 3.Sınıf veya 4. Sınıf veya Yüksek Lisans öğrencisi olacaklar
  • İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler
  • Herhangi bir banka ya da finans kurumu ile ilişiği olmayıp, sürekli bir işi bulunmayan öğrenciler

Başvuru 4 aşamadan oluşuyor.

  • Program Tanıtımı ve Online Başvuru Alımı 17 Haziran-17 Temmuz
  • Envanter Uygulamaları 17 Temmuz-23 Temmuz
  • Uygulamalı Değerlendirme (Konu: ”Dijitalleşmenin gücü sayesinde hayatında bir değişim yaratma fırsatın var .Bu fırsatı nasıl değerlendirirsin?”)   29 Temmuz-14 Ağustos
  • Online Mülakat 2 Eylül-11 Eylül

Değerlendirme sonuçlarının ilanı 27 Eylül 2019!

Peki Kabul Edildikten Sonraki Süreçte Neler Olacak?

İlk önce bir tanışma ve oryantasyon düzenleniyor. Bu aşamada mini mentorluk programı mentorlarınız ile tanışıyorsunuz.

Liderlik eğitimi aşamasında online liderlik eğitimleri alıyor ve gerekli yetkinlik ve deneyimleri kazanmak üzere eğitim uygulama çalışmaları yapıyorsunuz.

Mini mentorluk programı aşamasıyla da eşleştiğiniz mentor ile kariyer görüşmeleri gerçekleştiriyor, iş dünyası ve sosyal aktivitelere katılıp, tüm çalışmalarınızda mentorunuzdan destek alabiliyorsunuz.

Proje uygulaması aşamasında takımınızla birlikte proje tasarımları, 16 haftalık bir proje uygulama gibi adımlardan sonra İş Bankası ve Yenibirlider Derneği jüri üyelerine proje sunumları yapıyorsunuz.

Program kapsamında ayrıcalıklı iş dünyası aktiviteleri, kültür-sanat buluşmaları, üst düzey yöneticiler ile yemek organizasyonları ve network etkinliklerinden oluşan aylık programlara da katılım sağlayabiliyorsunuz.

Tüm bu programı başarı ile tamamlayarak programdan mezun oluyor ve sertifikanızı alıyorsunuz.

YBL Profesyonel Nedir?

“Türkiye’nin en önde gelen kurumlarında kariyerlerini devam ettiren 25 – 35 yaş arası lider adayı genç profesyonellerin tespit edilmesi, birbirleriyle tanışması ve kurumları içerisinde daha hızlı yükselmelerini desteklemektir.”

Programa seçilen katılımcılar 72 saat eğitim semineri, 25 saat network buluşması, 9 saat koçluk ve 6 saat mentorluk almaya hak kazanıyor. Boğaziçi Üniversitesi tarafından akredite edilen programı başarı ile tamamlayan katılımcılar aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi tarafından katılım ve yeterlilik sertifikası alıyor.

Her yıl Güz ve Bahar döneminde başvurular alınıyor.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURULAR İÇİN https://yenibirlider.org/

Ezgi Sincer

TÜBİTAK-BİGG

Previous article

Fikirler Nasıl Girişime Dönüşür?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Tavsiyeler