Tavsiyeler

Workup Girişimcilik Programı

0

Teknolojik bir iş fikri ya da erken aşama girişimi olanlar buraya!

Ülkemizin önemli ihtiyaçlarından olan teknoloji odaklı girişimlerin yaygınlaşmasına ve katma değerli dijital iş modellerinin hayata geçmesine destek olmak amacıyla Workup Girişimcilik Programı, İş Bankası’nın ana sponsorluğunda hayata geçirildi.

Workup, teknolojik iş fikri olan girişimcileri ve erken aşama girişimcileri ihtiyaç duydukları alanda destekleyerek iş fikirlerini geliştirmeye ve işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor.

Workup programa başvurmadan önce en azından bir MVP/Prototip yapmanızı istiyor.

Girişimcilik çok uzun bir yol ve bu yolun yalnız yürümemeniz gereken bir yol olduğuna dikkat çeken Workup, başvurmadan önce farklı alanlarda uzman ekip arkadaşları bulmanı tavsiye ediyor. Girişiminizin teknolojik tarafını yöneten bir ekip arkadaşınız yoksa Workup’a başvurmadan önce bulmanız gerekiyor.

Gelen başvurular arasından seçilen adaylar Pitching Day’e çağırılıyor. Pitching Day toplu oylamayla ön eleme yapılan bir sunum günü. İşinizi ve ekibinizi anlatan 5 dakikalık bir sunum yapıyorsunuz, yani 5 dakikada iş fikrinizi basitçe anlatabilmeli ve oy kullanacak takımın ilgisini çekip etkileyebilmelisiniz. Sunum sonrasında ise beş dakikalık bir soru cevap bölümü ile girişiminize takım olarak geri bildirimler de veriliyor. Mentorlar, mezunlar ve Workuplılardan oluşan takım oy kullanıyor ve programa alınacak girişimlere oylamanın sonucuna göre karar veriyor.

WORKUP NELER SAĞLIYOR?

Workup, girişimlere Workup ofisinde 6 ay boyunca çalışma alanı veriyor, verimli şekilde çalışabileceğiniz ofis ve çalışma ortamı sunuyor ve program boyu kullanabileceğiniz Kolektif House üyeliklerinizi de başlatıyor.

Bir ay deneme süresi ardından kalan beş aylık döneme, deneme döneminde gösterdiğiniz performansa göre devam ediyorsunuz. Workup’ta sizden program boyunca takımının ve girişimlerin katıldığı haftalık pazartesi toplantılarına ve öncesinde girişimlerin ihtiyaca göre organize edilmiş çarşamba günü yapılan etkinliklere katılmanızı bekliyor.

Workup,

  • iş fikrini geliştirme,
  • yalın girişimcilik metotları,
  • araştırma ve müşteri geliştirme,
  • ekip kurma ve yönetme,
  • hukuk, finans ve muhasebe, pazarlama,
  • sunum teknikleri,
  • satış ve pazarlama eğitimleri,
  • mentor ve teknik danışmanlık desteği gibi birçok destek sağlıyor.

Girişiminizin gelişimini ve hızlanmasını destekleyen etkinliklerin yanında Workup’ta farklı sektörlerden deneyimli mentorlar ile de buluşacaksınız. Program süresince 40+ mentor her bir girişim ile birebir görüşmeler yapacak ve bu görüşmelerde ihtiyacınız olan alanlarda eksiklerinizi gidermeniz için yol gösterecek.

2018 Workuplarından bazıları;

StartupHR : Startup’ların ekip arkadaşı, stajyer, part time ya da full time çalışan bulabileceği dijital ve sosyal platform.

Hangi Üniversite Hangi Bölüm : Üniversite adayı öğrencilerin hayalindeki bölüm ve üniversiteyi keşfetmesini sağlayan bir web platformu

Heryerdepilates : Yer ve zamandan bağımsız online pilates stüdyosu

Adverport : Influencer’larla çalışarak potansiyel reklam yayıncılarına dönüştüren dijital platform

Detaylı bilgi ve başvuru için : https://workup.ist/

Ezgi Sincer

Girişimci Adaylarının İzlemesi Gereken Filmler

Previous article

SEMİH YALMAN- DreamsTalk Kurucusu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Tavsiyeler