Tavsiyeler

TÜPRAŞ ile INOWHATİF

0

TÜPRAŞ-Inowhatif NEDİR?

Tüpraş ile Inowhatif programı, Türkiye’de girişimciliğin önemli merkezlerinden biri olan KWORKS — Koç Üniversitesi Girişim Araştırma Merkezi ile birlikte yürütülmektedir. Program, girişimleri her alanda destekleyerek, işlerini geliştirmeye ve büyük bir sanayi şirketinde bugünün ve geleceğin potansiyel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlar. Katılmaya hak kazanan girişimciler, ilk bir ayı deneme olmak üzere 5 aylık bir süreç sonunda, girişimlerini ölçeklendirme yolunda benzersiz deneyimler kazanırlar.

GİRİŞİMCİLERE SAĞLANAN OLANAKLAR NELERDİR?

Programa kabul edilen girişimler,

KWORKS ekibi ile haftalık mentor oturumlarına ve tematik mentor, sunum prova oturumlarına katılım hakkı,

Hızlandırma programı ile iş fikri geliştirme ve yalın girişimcilik metotlarını öğrenme,

Tüpraş mentorları ile belirli periyotlarda gerçekleşecek ilerleme toplantıları ile sektörü yakından tanıma olanağı elde ediyor.

Ayrıca hızlandırma programı sonunda Tüpraş ile işbirliği fırsatı, ücretsiz eğitim ve altyapı desteği, KWORKS’ün çalışma ortamlarını kullanma imkanı, girişimlerin çözümlerini gerçek problemler üzerinde uygulama olanağı da elde ediyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Sürdürülebilir ve ölçeklendirilebilir ürün veya hizmet geliştiren, hangi aşamada olduğuna bakılmaksızın tüm endüstriyel teknoloji girişimleri başvuru yapabilir.

Program her aşamadaki teknoloji girişimlerine açıktır. Ancak iş fikri konusunda sınırlama vardır; sadece endüstriyel teknolojiler alanında faaliyet gösteren girişimler programa başvuru yapabilir.

Eğitimlere katılım önemlidir. Zaruri bir durum olmadıkça en az 1 takım üyesi %70 devam sağlamalıdır. Birden fazla iş fikri ile başvuru yapabilir, yalnız biri ile kabul alabilirsiniz.

KWORKS program boyunca sağlayacağı desteklere karşılık, program başlangıcında girişimlere %3 oranında bedelsiz hisse opsiyon sözleşmesi imzalatmaktadır. Tüpraş tarafından hisse veya pay talep edilmese de, program süresince veya sonrasında, herhangi bir yatırım ihtiyacının doğması halinde ilk ve son teklifi Tüpraş’a yapması zorunludur.

PROGRAM TAKVİMİ

26 Ağustos 2019           : Başvuru Başlangıcı

12 Eylül 2019                : Tanıtım Etkinliği

6 Ekim 2019                  : Başvuru Son Tarihi

Ekim 2019                     : Jüri Değerlendirme

Ekim 2019 – Mart 2020 : Hızlandırma Programı

Mart 2020                      : Demo Day

Başvurmak için: https://www.f6s.com/tuprasinowhatif/apply

Daha fazla bilgi için: http://tuprasinowhatif.tupras.com.tr

Ebrar Sude Aygün

SKY Stajyer Mühendis Programı

Previous article

EMRAH İNANÇ-Taşeron Bankası

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler