Tavsiyeler

TİM-TEB GİRİŞİM EVLERİ

0

Türk Ekonomi Bankası (TEB), altı yıldır Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak için çalışıyor. Bu amaç uğrunda ülke genelindeki girişimcilere ulaşmak ve onların yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile iş birliği yaparak Türkiye’nin 10 ilinde girişimcilere ücretsiz destek veren Girişim Evi’ni kurdu.

Girişim Evi, seçilen girişimcilere ücretsiz eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği verilmesinin yanı sıra, elde ettikleri finansman ile fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl pazarlayacaklarına kadar her konuda yol gösterilen, girişimcilerin ihtiyaçları olduğu anda istedikleri bilgiye çok rahat ulaşabilecekleri, potansiyel iş birlikleri ile aralarındaki bağı kuvvetlendirebilecekleri bir fikir harikası diyebiliriz.

“TİM-TEB Girişim Evleri çatısı altında desteklenen girişimcilere Wake Up, Let’s Up, Step Up, Start Up, Level Up, Grow Up ve Global Up gibi programlarla iş fikirlerinin hayata geçirilmesinden projenin tanıtımına, müşteri bulunmasından yatırımcılara sunulmasına kadar her aşamada destek veriliyor. İhracat potansiyeli görülen projelerin yurt dışına taşınması konusunda da girişimciler, TİM’in network’ü ve bilgi birikiminden yararlanabiliyor.”

2013 yılında açılan İstanbul Ataşehir Girişim Evi’ne gelen 5.290 iş fikrinden 800’e yakını kabul edildi. Bu kapsamda yatırımcı buluşmaları ile 93 girişimcinin toplam 172,4 milyon TL yatırım alması sağlanırken, 376 girişimciye de yaklaşık 137,8 milyon TL devlet desteğine ulaşım fırsatı sağlandı. Ciro 663 milyon TL’ye ulaştı. 2019’da da 200 yeni girişimciye daha destek sağlanacak.

Girişim Evi Nerelerde Var?

İstanbul, İzmir, Denizli, Gaziantep, Trabzon, Mersin, Bursa, Konya, Edirne ve Erzurum olmak üzere 10 ilde açtıkları Girişim Evleri’nde girişimcilere hem finansal hem de finansal olmayan imkanlar sunuyorlar. TİM-TEB Girişim Evi şimdi de Amerika’da ofis desteği sağlıyor. Jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile global pazarlara açılma potansiyeli bulunan 2 girişimciye global yatırımcılarla buluşabilecekleri, güçlü girişimcilerle tanışabilecekleri ve teknolojilerini yurtdışına açmaları için gerekli Networking sağlayabilecekleri TİM-TEB Growth Circuit San Francisco ofisinden yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanma fırsatı sunuluyor.

TİM-TEB Growth Circuit Jürisi Temel Değerlendirme Kriterleri

  • Girişimin iş modelinin ABD ve/veya uluslararası pazarlarda uygulanabilirliği
  • Girişimin ihracat potansiyeli
  • Girişim imajının modern iş dünyasına uygunluğu
  • Girişimcinin yazılı ve sözlü mesleki İngilizce seviyesi

Başvuru taleplerinizi girisimbankaciligi@teb.com.tr üzerinden mail yolu ile yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.teb.com.tr/girisimciyim/teb-girisim-evi/

Ebrar Sude Aygün

MÜGE BEZGİN-StartupHR

Previous article

NASIL BAŞARILI OLURUZ ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler