Tavsiyeler

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi

0

Cube IncubatIon

Cube Incubation, Türk Savunma Sanayisi’nin yeni inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Faaliyete geçtiği günden bugüne, alanlarında geliştirdikleri teknolojilerle dünya genelinde takip edilen ve yatırım alan Start Up’lara ev sahipliği yapmanın gururuyla, dünyanın sayılı kuluçka merkezleri arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu sayede bünyesindeki girişimcilere, uluslararası platformda kendini geliştirme, tanınma ve yatırım alma imkanı sunuyor.

Şu anda inovatif ve teknolojik iş fikirleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüten 100’e yakın girişimci grubuna ev sahipliği yapan Cube Incubation’ın, inşası tamamlanmayan binaların da yapılmasıyla Türkiye’nin en büyük kuluçka merkezi haline gelmesi öngörülüyor. Aralık ayı itibariyle başvuruları onaylanıp bünyelerine katılan her girişimci grubuna sıfır maliyetle markalaşma eğitimleri ve Biyoküp Laboratuvarları’ndan, Temiz Odalar’dan, Post Kuluçka Alanı’ndan ve Prototipleme Merkezi’nden ücretsiz ya da çok düşük bir ücret karşılığında yararlanma imkanı verilecek.

Cube Incubation’da yer alan girişimciler; iş planı hazırlamaktan başarılı sunum tekniklerine, pazarlamadan finansal konularda eğitime ve mentorluk imkanına sıfır maliyetle yararlanma hakkına sahip olmakta, mali desteklere ulaşma noktasında ücretsiz danışmanlık hizmeti almakta ve yatırımcı buluşmalarından faydalanarak işlerini nasıl büyütecekleri hakkında bilgi edinebilmektedir. Girişimcilere ayrıca sağlanan ofis alanı, açık çalışma alanları, toplantı odaları, internet ve telefon hizmetlerini 18 ay boyunca ücretsiz kullanabilmektedir.

  Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Yöneticisi Gürol Üzenç, yeni gelecek tüm girişimcilerin büyümeleri için ellerinden gelen her desteği sunmaya hazır olduklarını ve bu girişimcileri heyecanla beklediklerini ifade ediyor.

Başvurunuzu http://cubeincubation.com/adresinden yapabilir, Cube Incubation’ın planladığı adaptasyon kamplarından sonra Ar-Ge çalışmalarını yürütmeye başlayabilirsiniz. 

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, şunları kaydetti: “Bu merkezimizde her sektörden güzel fikirleri alıp pazara çıkmaya hazır hale getiriyoruz. Bugüne kadar 300 girişimci grubuna ev sahipliği yaptık. Buraya gelen girişimciler ofis, laboratuvar, eğitim desteklerinden faydalanıyorlar. Önümüzdeki dönemde 3. Etap binamız içinde 10 bin metrekarelik Türkiye’nin en büyük kuluçka merkezini inşa edeceğiz. Bu merkezin içinde 3.5 milyon euro yatırımla bir prototip atölyesi kuruyoruz. Girişimciler geliştirdikleri ürünün ilk demosunu bu merkezde üretip müşteriye gösterebilecek. Bu merkez de yılbaşından önce hizmete girecek.” 

Ebrar Sude Aygün

Genç Girişimci Can Dörtkardeşler ile Röportaj-UDENTIFY

Previous article

Girişim Fikirlerinize Yardımcı Olacak 10 Kitap

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler