Tavsiyeler

SKY Stajyer Mühendis Programı

0

SKY Stajyer Mühendis Programı Nedir?

SKY, mühendislik fakültelerinde okuyan 3. veya 4. sınıf başarılı öğrencilerin kabul edildiği bir staj programıdır. Programa kabul edilen stajyerler hem okulda öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürecek, hem de TUSAŞ firmasının savunma sanayiindeki milli atılımlarına yakından tanıklık etme fırsatı yakalayacaklar.

Stajyere her konuda destek olan, bütün olanakları sağlayan SKY, aynı zamanda Türkiye’nin en geniş kapsamlı staj organizasyonlarından ve üniversite-sanayi işbirliklerinden biridir.

Başvuru Kriterleri Nelerdir?

  • Üniversitelerimizde Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik / Haberleşme Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden birinde 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak,
  • İyi derecede İngilizce bilmek,
  • Haftada en az 1 tam gününü TUSAŞ’taki çalışmalarına ayırabilecek programa sahip olmak,
  • Şirketin işe alım kriterlerini sağlıyor olmak.

Başvuru Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

Başvurular değerlendirildikten sonra en yüksek not ortalaması olanlardan başlanarak şirketin ihtiyaçlarına göre Ön Liste oluşturulacak, bu listede ismi olanlar mülakata çağırılacaktır. Mülakat sonucu başarılı olan adaylar programa katılma hakkı kazanacaklardır.

Stajyer Mühendislere Sağlanan Haklar Nelerdir?

Ankara dışından katılanlara haftalık yol yardımı, şehir içinde servis araçlarını kullanma imkanı, şirket bünyesinde öğle yemeği, talepte bulunanların konaklama ihtiyacının karşılanması gibi olanakların yanında, stajyerler TUSAŞ çalışanı olarak aylık ücret alacak ve genel sağlık sigortaları okudukları üniversite tarafından yapılacaktır.

Bunlara ek olarak, düzenlenen workshop ve kişisel gelişim etkinliklerine katılma hakkına ve stajyer mühendislerin her biriyle yakından ilgilenen alanında uzman bir mühendisin mentorluk desteğinden yararlanma fırsatına erişeceklerdir.

Çalışma Programı Nasıl Belirleniyor?

Stajyer mühendislerin ders programı kesinleştikten sonra programa katılabilecekleri günü/günleri bildirecekler, şirket de değiştirme hakkını elinde bulundurmak kaydıyla öğrencilerin tercihlerine göre çalışma programını belirleyecektir. En az 1 (en fazla 3) tam gün çalışma zorunluluğu vardır.

Başvuru

Kariyerine güzel bir başlangıç yaparak kendisini geliştirmek isteyen, gözü yükseklerde olan stajyer adayları, önemli projelerde rol almak için, https://vizyonergenc.com/ilan/tusas/236-sky adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru tarihleri: 05.08.2019-11.10.2019

Detaylı bilgi için: https://www.seninkariyeryolun.com

Ebrar Sude Aygün

Girişimcinin Erdem Abisi ile Röporaj-ERDEM YURDANUR

Previous article

TÜPRAŞ ile INOWHATİF

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler