Tavsiyeler

LONCA

0

Lonca Girişimcilik Merkezi teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak için Kuveyt Türk tarafından kuruldu.

Birçok alanda mentorluk, danışmanlık desteği sağlayan Lonca, her sene 3 başvuru dönemiyle 10+ girişimciyi destekliyor.

Girişimcilik Merkezi’ne proje ortaklığı yapan Workinton’un da üyesi olan Lonca girişimcileri, Workinton’un İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şubelerini istediği zaman kullanma imkanı elde ediyor.

Kuveyt Türk aynı zamanda startuplar ve teknoloji girişimcilerine özel girişim sermayesi yatırım fonu başvuruları alıyor. Lonca’yı tamamlayanlar ise bu fondan yatırım almak konusunda önceliğe sahip oluyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi 3. Dönem girişimlerinden birkaçı ;

Mondayhero: Mobil uygulama geliştiricilerin ön yüz kodlarını otomatize ederek çok daha hızlı yazılım üretmelerini sağlayan bir Mac uygulaması.

Saha Gözü: İnşaat, tarım, enerji ve maden gibi sektörlerdeki sahalardan, farklı tarihlerde, insansız hava aracı ve lazer tarayıcı gibi araçlarla alınmış verileri işleyerek sahanın üç boyutlu modelini oluşturan ve böylelikle imalatların uzaktan takibine ve kalite kontrolüne imkân sağlayan web tabanlı bir kalite kontrol takip sistemi.

Finstant: İşletmelerin tüm bankalardaki bakiyeleri ile hesap hareketlerini tek bir ekranda gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilmelerini ve hesap hareketlerini otomatik olarak muhasebeleştirebilmelerini sağlayan banka entegrasyon yazılımı.

Lawassist: Avukatlar için dosya takibi, mevzuat ve içtihat bulma süreçlerini yapay zeka destekli algoritmalarıyla iyileştiren bulut tabanlı hukuk asistanı çözümü.

Başvurular ve daha fazlası için https://loncagirisim.com/index.php

Ezgi Sincer

GİRİŞİMCİYE DÖNÜŞ

Previous article

Shift Up’19

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Tavsiyeler