Tavsiyeler

KADIN GİRİŞİMCİ YARIŞMASI

0

GARANTİ BBVA KADIN GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

Kadının ataerkil toplumlardaki yeri ev hanımlığı olarak sınırlandırılsa da, iş hayatına atılan, ekonomik bağımsızlığını elde eden kadınların daha mutlu ve özgür olduğu su götürmez bir gerçek. Tam 12 yıl önce bunun farkına varan ve kadının sosyal hayata daha aktif katılmasını amaçlayan Garanti Bankası- BBVA, Ekonomist Dergisi iş birliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve Kadın Girişimcilik Yarışması düzenleyerek onlarca kadına ödüller dağıttı. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işletme sahibi kadınlar bu yarışmaya katılıp başarı öykülerini altın harflerle yazabiliyor.

Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

Resmi KOBİ tanımına giren hakim ortağı ya da sahibi olan veya Türkiye’de bir işletme sahibi olan tüm kadınlar yarışmaya katılabilir. Yarışmaya başvurmak için herhangi bir kriter gerekmemektedir.

17 Haziran- 31 Ağustos tarihleri arasında https://www.garantibbvakadingirisimci.com/yarisma_basvurusu#/ adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yarışmayı Nasıl Kazanabilirim?

Sosyal bir soruna etkili ve yenilikçi bir çözüm getiren, özgün, fark yaratan, çevreye duyarlı, cesaretli kadınlar arasından, sadece “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” değil, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci”, “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” de seçilecektir. Değerlendirme kriterlerini https://www.garantibbvakadingirisimci.com/yarisma-tanitimi adresinden okuyabilirsiniz.

Kazandıktan Sonra Süreç Nasıl İlerler?

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi 50.000 TL, diğer 3 kategorinin kazananların her birine ise 40.000 TL; ek olarak 1 yıl ücretiz KAGİDER üyeliği ve 1 yıl ücretsiz dergi abonelikleri kazanabilir, kazandıkları nakit parayla projelerini hayata geçirebilirler.

Yarışmanın Önceki Kazananları Şimdi Ne Yapıyor?

Yarışmanın 2014 Yılı Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi Başak Taşpınar Değim, yarışmayı kazandıktan sonra armut.com sitesini kurdu. İlk başlarda 50.000 TL sermayeyle kurulan site, son 1 yılda %700 artış göstererek 248 Milyon TL kazanç sağladı. Ev taşıma sırasında yaşadığı sorunlara bir çözüm fikri üreten ve bu fikri geliştiren girişimci kadın Başak Taşpınar’ın kurduğu site, şu an Türkiye’nin lider hizmet bulma platformlarından biri haline gelmiş durumda.

 2015 Yılı Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Nuran Özyılmaz, lise mezunu olduktan sonra evlenip 4 çocuk annesi olunca “Çocuklarımın kaderi benimki gibi olmasın.” diyerek sahip olduğu tüm servet olan on bileziği satarak kazandığı sermayeyle evde dikime başlayıp, sonradan örgü evi kurdu. Zaman geçtikçe örgünün modasının geçtiğini düşünerek yeni bir sektöre atılma ihtiyacı duydu ve Kars’ta turizm sektöründe yöresel yemeklerin eksikliğini fark edince 2008 yılında “Kars Kaz Evi” adlı restoranı açtı. Bu sayede sektördeki ilk girişimci kadın unvanını kazandı.

Diğer kazanan girişimci kadınların hikayesini https://www.garantibbvakadingirisimci.com/kazananlar?year=2015 adresinden okuyabilirsiniz.

Ebrar Sude Aygün

BİR FİKİR NASIL OLUŞUR?

Previous article

BANA BİR AKIL VER HOCAM!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler