Etkinlikler

II. XYZ KAMPI (GIA)

0

İkincisi düzenlenecek olan XYZ Kampı, Simurg Derneği tarafından düzenlenen 16-23 yaş arasındaki üniversite ve lise öğrencilerini içine alan bir organizasyondur. 22-25 Ağustos tarihleri arasında İş Bankası ana sponsorluğunda Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan kampta; inovasyon kültürü ve kurumsal şirketlerle ilgilenen gençlere yönelik sponsor ve influencer konferansları, vaka ve komite çalışmaları, boğaz turu, vaka sunumları, açık hava sineması ve birçok farklı etkinlik düzenlenecektir.

Kamp yatılı düzenlenmekte olup 150 üniversite ve 60 lise öğrencisinden oluşacaktır. Diğer komite sponsorları olarak Huawei, Pfizer, BASF, Hadi Live markaları destek verecektir. Çeşitli konuşmacıların, şirketlerin, workshopların, etkinliklerin ve sürprizlerin olacağı bu kampa 35 farklı ilden başvuru yapabilirsiniz. 335 tl olan kamp ücreti konaklamayı, öğünleri, servisi ve etkinlikleri barındırıyor. Ne kadar kar amacı gütmeyen bir STK olsalar da böyle büyük bir organizasyonu karşılamak için katılımcılardan destek alınması gerekiyor. Bu destek en minimum seviyeye indirgenmiş durumda. Konaklamanın var olması herkesin eşit fırsatlarda kampa katılması adınadır. Kamp Özyeğin Üniversite’sinde gerçekleşecek olup , sadece Boğaz turu için Beylerbeyi iskelesine gidilip geri dönülecek ve gece Özyeğin Üniversitesi yurt binasında konaklanacaktır.

Kamp 4 gün 3 gece ve 5 aşamadan oluşuyor.

Birinci bölümde ufak bir konferansla katılımcıları alıştırmak ve motive etmek amaçlanıyor. Konferansın sonunda ufak bir vaka çalışması gerçekleşiyor.

İkinci kısımda katılımcıların kendi seçeceği şirketlerle vaka çalışmalarına başlanıyor ve gruplar halinde çözümlemeler yapılıyor. En sonunda ise bu çözümler şirketlere sunuluyor.

Üçüncü bölümde katılımcılar komite formuna geçerek verilen krizleri çözüyor.

Dördüncü aşamaya gelinince katılımcılar rakipleriyle bir araya gelerek puan dağılımında daha büyük puan almaya çalışıyorlar.

Son aşamada ödül törenine geçiliyor ve sürecin birincisine ödülü veriliyor. Kampa ait ayrıntılar kamp tarihi yaklaşırken açıklanacaktır.Sizde unutulmaz anılar yaşamak, farklı insanlar tanımak aynı zamanda da akademik çalışmaların içinde bulunmak istiyorsanız bu kampa katılmalısınız .

Aşşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz 🙂
https://gia-s.org/basvur/

Bu kampın düzenlenmesinde en büyük katkı payı ise toplumsal değişimin eğitimle olacağına inanan Simurg Derneği’ne aittir.

Simurg Derneği 2016 yılında Kuruluş Kongresi’nde tarafsız bir sivil toplum platformu sunmak amacıyla 8 genç tarafından kurulmuştur. Adından da anlaşılacağı üzere efsaneden esinlenerek kurulmuş bir gençlik derneğidir. Diğer ismiyle Simurg -Zümrüdüanka kuşu pers mitolojisinden doğu mitolojisine geçerek hikayelerde ve efsanelerde anlatılarak ortaya çıkmıştır.

Simurg Derneği efsanesinden de ilham alarak birçok sistem ve modelin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Genç nesle odaklı eğitim, sosyal sorumluluk ve yayıncılık faaliyetleri arasındadır.

Genç İnovasyon Akademisi ile liderlik, girişimcilik, sürdürülebilirlik ve benzer alanlarda faaliyette bulunurlar.

Simurg Münazara, konuşma, özgüven, muhakeme, ikna kabiliyeti becerileri üzerine odaklanır.

Son olarak Simurg’un bir parçası olan Zümrüdüanka Dergisi ile  yayıncılık alanında dernekteki güncellikleri dijital medya platformuyla çevreye duyuruyorlar. 

Merve Gör

NASIL BAŞARILI OLURUZ ?

Previous article

SEYHUN AYHAN-Kadın Ustalar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Etkinlikler