Tavsiyeler

GİRİŞİMCİ KADIN LİDERLER PROGRAMI

0

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi Ernst & Young (EY) Girişimci Kadın Liderler Programı başladı. Program bir sosyal sorumluluk projesini, Türkiye’nin ekomonisine katkı sağlama amacıyla şekillendirdi. Vizyon sahibi girişimci kadınların iş dünyasında yükselmesini ve küresel pazarda da rekabet edebilmesini  amaçlayan program, her yıl seçilen 10 kadına yıl boyunca hiçbir ücret ödemeden eğitim, mentorluk, iş geliştirme  ve networking  desteği veriyor.              

EY  Girişimci Kadın Liderler Programı, kadınların kendilerinin ve şirketlerinin medya karşısındaki görünürlüğünü artırabilecekleri, büyük şirketlerin liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılabilecekleri, işletme stratejileri hakkında bilgi alışverişi yapabilecekleri bir okul diyebiliriz. Bir yıl boyunca  uzmanlarından aldıkları eğitimlerle, programın sağladığı networkle ve diğer katılımcılarla aralarında bilgi ve fikir alışverişiyle kadınlara büyük bir özgüven kazandırıyor ve istatiskilere bakıldığında da şirketlerinde önemli bir büyüme olduğu görülüyor.

Programın Türkiye Liderliğini yapan EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso da şu değerlendirmeyi yaptı: 
“EY olarak, Türkiye’de kadın girişimciliğinin henüz tamamı kullanılmamış dev bir ekonomik potansiyel barındırdığını biliyoruz ve kadın girişimcilerin karşılaştıkları zorlukları araştırmak ve çözüm yolları bulmayı hedefliyoruz. Kadın girişimcilere hedefledikleri uluslararası pazarların kapılarını açan bu özel programla, onların işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmak ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız. Bu tamamen ücretsiz programda yer almak üzere bağımsız bir jüri tarafından seçilen kadın girişimciler, EY Türkiye yöneticilerinden bire bir mentorluk desteği almalarının, sınıf içi eğitimlerle liderlik yönlerini artırma fırsatı bulmalarının yanı sıra küresel bir kadın girişimci ağının parçası olacaklar.”

 Enerji, tekstil, perakende, eğitim, gıda ve turizm gibi birçok farklı sektörden işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadınlar, bu programa 29 Temmuz tarihine kadar başvuru yapıp katılma fırsatı yakalayabilir.

Program Girişimcilere Ne Sağlıyor?

  • Türkiye’nin en iyi girişimcileri ve yüksek büyüme göstermiş  şirketlerin liderlerinin dahil olduğu seçkin bir ağa katılma imkanı,
  • Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimini artırma fırsatı,
  • Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçiler ile muhtemel sermaye kaynaklarını keşfetme olanağı,
  • Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik, ve işletme becerilerini geliştirme imkanı,
  • Kendilerinin ve şirketlerinin kuramsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırma şansı.

Programa Kimler Katılabilir?

Katılmak isteyen kadın girişimcilerin şirketlerinin Türkiye merkezli ve en az 3 yıldır faaliyette olması, ayrıca son 2 yılda en az yıllık 3 milyon TL ciroya sahip olması gerekiyor. Kadın girişimcilerin şirkette en az %25 hisseye sahip olması ve ana karar vericilerden biri olması da koşullar arasında yer alıyor.

Programa Neden Katılmalıyım?

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurarak, kendiniz ve şirketiniz için çok önemli bir ayrıcalığa sahip olacaksınız. Program size networking,  liderlik becerilerini geliştirme, iş ilişkilerini artırma, iş çevrelerinde görünürlük sağlama  gibi artılarının yanında, katıldığınız yıldan itibaren program aktivitelerinden dilediğiniz kadar faydalanma hakkına sağlayacak.

Programın Katkıları ve Sonuçları

Önceki katılımcıların %77’si rol model edinme konusunda programdan yararlandıklarını belirtti.

Katılmalarının ardından şirketlerinin yılda ortalama büyüme oranı: %36

Katılmalarının ardından  ortalama bordrolu çalışan sayılarındakia artış oranı: %166

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Formu

29 Temmuz 2019 tarihine kadar  www.ey.com/tr/eww adresinden form doldurup başvuru yapabilirsiniz.

Ebrar Sude Aygün

SEVGİLİ ENDÜSTRİ 4.0; SEN NEDEN ÖNEMLİSİN?

Previous article

HAYAL KURMANIN ÖNEMİ

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler