Tavsiyeler

Girişim Hareketi (meet.act.impact)

0

  Nedir ? 

Merkezi İstanbul’da bulunan , 2016 yılında kurulmuş eğitim sektöründe boy gösteren, uzmanlık alanları startup, entrepreneurship ve training olan bir girişimci geliştirme programıdır. Deneyim sahibi kişiler ile bu yönde deneyim kazanmak isteyen ve kendi işlerini kurmak, ancak nereden başlayacaklarını bilemeyen girişimci adaylarını buluşturan bir platforma sahiptir

Günümüzün ve geleceğimizin en önemli sorunu ve sorumluluğu olan girişimciler yetiştirmek, yeni girişimler geliştirmek, farkındalık arttırmak, girişimcilik bilgisini yaymak ve gelişim ortamı oluşturmak üzere çeşitli fırsatlar sunuyor. Öğren, paylaş ve geliş sloganlarıyla girişimcilik alanında farkındalık oluşturarak yaygın bir girişim ağı olma vizyonuyla yol alıyorlar.

Kimlerden Oluşur ? 

Girişim Hareketi, bireysel ve kurumsal girişimci adayı, destekçi, yatırımcı ve paydaşlardan oluşur.

Kurumsal paydaşları ; melek yatırımcılar, teknoloji transfer ofisleri, hızlandırıcı programlar, kuluçka merkezleri, sosyal toplum kuruluşları, şirketler, belediyeler, fonlar, üniversiteler.

Bireysel paydaşları ; eğitmenler , mentor ve yatırımcılar

Girişim Hareketi’nin logosundaki işaret ve renkler bazı hususları temsil ediyor.

Neler Yapıyorlar ? 

Seminer, atölye ve sohbet ortamlarında bir araya geliyorlar. Şube ve bölge etkinlikleri gerçekleştiriyorlar.  Şube etkinliklerinde, girişimciler ve alanında uzman konuşmacılar deneyimlerini diğer katılımcılara aktarıyor. Atölye katılımlarında iş fikirlerini geliştiriyorlar. Kısacası karşılıklı öğrenme, etkileşim ve hareketin en güzel halini yaşıyorlar.

Her şubenin belirli bir program kapsamı mevcut. Girişimci seminerleriyle birlikte her ay bir konu , yılda 10 konu başlığı toplanıyor. Fikir Geliştirme Atölyelerinde (FGA) her ay bir kez buluşup yılda 30 fikir sunuyorlar. Mentorluk sürecinde fikir geliştirme atölyeleri sonrasında usta-çırak eşleştirilmesi kurulmuş oluyor. Yılda 2 kez network etkinliği ile network buluşmaları düzenleniyor.

Biz ise bu programlar kapsamında; özgüven tazelenmesi, başarılı kararlar verebilme, iş fikrini büyütebilme, takım çalışması, genişleyen bir çevre ve kendini daha iyi ifade edebilme yetkinliklerimizi geliştiriyoruz. 

Önderlik Ettikleri Eğitim Programları 

Strateji ve İş Modeli Tasarımı, Fikir Geliştirme ve İnovasyon, Networking ve İletişim, Mali Yol Haritası, Destekler ve Hibeler, Pazarlama ve Satış Yönetimi

Kişisel Yol Haritası 

Sunum Teknikleri ve Asansör Konuşması, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya, Büyüme ve Süreç Yönetimi, Hukuk ve Fikri Mülkiyet, Teknik Bilgiler ve Uygulama

  Türkiye’de  Yayılma  

Türkiye’de yaygın 100 şube, 20.000 katılımcı, 500 girişim, 5000 fikir , 500 mentor ve 500 yatırımcı ile yayılmaya ve büyümeye  devam ediyor . 

Yaklaşan Etkinlikler  

Üye olmak ve daha fazlası için http://www.girisimhareketi.com/

Yazar

BBVA MOMENTUM

Previous article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Tavsiyeler