Tavsiyeler

Geleceğin Kadın Liderleri

0

KAGİDER ve Sanofi iş birliğiyle hayata geçirilen ve geleceğin kadın liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan Geleceğin Kadın Liderleri programı başvuruları başladı!

Misyonu, kadın girişimciliğini geliştirmek; ekonomik ve sosyal yaşamda kadının konumunu güçlendirmek olan KAGİDER ,(Kadın Girişimciler Derneği) bu program ile 20- 25 yaş arası genç kadınların iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlıyor.

2010 yılından bu yana gerçekleştirilen program işine, toplumuna ve çevresine farklılık getirecek genç kadınları topluma ve iş yaşamına hazırlama hedefiyle başlamış ve onların beceri ve duyarlılıklarını geliştirmek, donanımlarını artırmak amacıyla 10. döneminde aynı hedefler doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor.

Programa katılarak, işe hayatında size faydalı olabilecek; Zaman Yönetimi, CV Yazma, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Etkin İletişim, Kariyer Planlaması ve Profesyonel Oryantasyon eğitimlerini alacak ve sertifikasyon sürecinden geçeceksiniz. Aynı zamanda farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili bilgi alma şansını yakalayacak, network imkanı bulacaksınız.

 Kimler başvurabilir?

20 – 25 yaş arasında olan,
• Üniversitelerden 2018-2019 eğitim döneminde iyi derece ile mezun olan veya 2019-2020 eğitim döneminde mezun olacak olan,
• Tercihen burslu okumuş,
• Tercihen İngilizce bilen,
• Tercihen iş tecrübesi olan (staj, yarı zamanlı iş vs değerlendirilecektir),
• Yüksek kariyer hedefleri olan, başarı odaklı,
• Çalışma motivasyonu yüksek,
• Ekip çalışmasına yatkın,
• Yeniliklere ve gelişmeye açık,
• Tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış

Adaylar başvurabiliyor. Programa başvurduktan sonra yukarıdaki kriterlere uygunlukları açısından bir elemeden geçiriliyor ve yapılacak video mülakatları sonucu bu yıl ANKARA’da gerçekleştirilecek eğitim programına katılma hakkı kazanıyorsunuz. Ayrıca ulaşım ve konaklama karşılanacak ve eğitim programına katılımınız ücretsiz olacak.

Eğitimlerin sonunda sertifikanızı da aldıktan sonra diğer katılımcılar ile birlikte e-posta grubuna dahil ediliyor ve iş arama sürecinizde 6 ay boyunca mentorluk verilerek işe yerleşme süreçleriniz takip ediliyor.
E-posta grubu aracılığıyla oluşan network sayesinde genç kadınların birbirlerinden öğrenmeleri de devam ediyor.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar: “Hedefimiz genç kadınların önündeki engelleri kaldırabilmek.”

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve eğitim programına başvurmak için ; http://www.geleceginkadinliderleri.org

Ezgi Sincer

SEMİH YALMAN- DreamsTalk Kurucusu

Previous article

Tatilinizi Verimli Geçirmenizi Sağlayacak 15 Tavsiye

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler