Tavsiyeler

FONGOGO

0

Fongogo, her türlü projenin hayata geçirilebilmesi için, proje sahiplerini sermaye destekçileriyle buluşturan bir internet sitesidir. Az sayıda kişiyi çok parayla buluşturmaktansa, çok sayıda insandan küçük miktarlarda destek toplamayı amaçlar. Kitlesel fonlama mantığı ile çalışan Fongogo’da herkes birer proje oluşturup hedeflediği sermayeyi toplayabilirken, dilediği projelere fon da sağlayabilir. Yatırımcıyı ve girişimciyi buluşturan düzeneği sağlayan Fongogo, herhangi bir projesi olup destek alamayanlar için son derece iyi düşünülmüş bir oluşumdur.

https://www.fongogo.com/Explore adresinden de ulaşabileceğiniz birçok faydalı proje bu siteye eklenmiş ve destek almıştır.

Siz de bir fikre destek olmak, ülkenizde bir şeyleri değiştirecek fikirleri, sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle birlikte gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız yukarıdaki adresten projelere göz atıp gerekli adımları geçtikten sonra kredi kartınızla ödeme yapıp, kelimelere dökemeyeceğiniz tatmin duygusunu yaşayabilir, proje sahiplerinin vaat ettiği en az 3 ödülden birine sahip olabilirsiniz.

Eğer projesini/fikrini/ürününü hayata geçirmek isteyenlerdenseniz, https://www.fongogo.com/Login adresinden siteye üye olmakla işe başlayabilirsiniz.

Daha sonrahttps://www.fongogo.com/Project/Edit/616b7ac9200747c4afa2bc4ff7bfbd36 linkini takip ederek adım adım projenizi oluşturabilirsiniz. Proje oluştururken hedeflediğiniz fonu girmeli, bu parayla ne yapacağınızı anlatmalı, kendinizi ve projenizi tanıtmalı, takım arkadaşları bulmalı, hikayenizi anlatmalısınız. Çeşitli görsel ve videolarla ilgi çekici kılmalı, destek sağlayanlara göndereceğiniz hediyeleri (ödülleri) belirlemelisiniz.

Projenin konusu dilediğiniz her şey olabilir. Örneğin; çekeceğiniz bir kısa film için, kuracağınız dans akademisi için, tasarladığınız geri dönüşüm otomatı için, sağlık, spor, kültür ve turizm gibi birçok alanda yapmak istediğiniz faaliyetler için para toplayabilirsiniz. Önemli olan yatırımcılara projenizi beğendirebilmenizdir.

Fongogo, yaklaşık dört senedir ödül bazlı modelle 77 projeye toplamda 1,5 milyon TL’ye yakın bir fonlama gerçekleşmesini sağladı. Destek miktarlarının küçük küçük (50 TL-300 TL gibi) olduğu düşünülürse ciddi bir kitleye ulaşıldığı söylenebilir. Ve bu rakamlar aslında neredeyse sıfır pazarlama bütçesi ile yapıldı.

Bir girişimcilik harikası olan bu platform sayesinde binlerce girişimci, fikirlerini hayata geçirme şansı buldu ve bazıları yüz binlerce lira destek aldı. https://www.fongogopro.com/SuccessStories/Index adresinden başarı hikayelerini okuyabilirsiniz.

Sen de kayıt ol, projen/fikrin/ürünün Fongogo’da hayat bulsun.

Ebrar Sude Aygün

SEYHUN AYHAN-Kadın Ustalar

Previous article

Etkili Zaman Yönetimi

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Tavsiyeler