Tavsiyeler

Deep Tech Girişimcilik Yarışması

0

Uluslararası Deep Tech Yarışması; bilim ve teknoloji girişimleri için Hello Tomorrow’un bilim ve teknoloji girişimcileri tarafından kurulmuştur.

Deep Tech taklit edilmesi zor olan ve altında bilimsel bir araştırma yatan derin teknoloji girişimleri için kullanılan bir kavramdır. Deep Tech çalışmaları son zamanlarda özellikle makine, yapay zeka, genetik, biyoteknoloji, nanoteknoloji, nanobiyoteknoloji, 3D printer ve robotik teknoloji alanında günceldir. Ülkemizde Deep Tech sağlık ve malzeme teknolojileri alanında güncelliğini koruyor.

Hello Tomorrow Deep Tech Girişimcilik Yarışması-Global Challenge,Türkiye özel lansmanını 20 Haziran 2019 da Kolektif House Levent’te gerçekleştirmiştir. Hello Tomorrow Global Challenge, bu yıl altıncı kez Paris’te düzenleniyor.

Hello Tomorrow Global Challenge
  • Hello Tomorrow Global Challenge başvuru süreci: 4 Haziran 2019 – 13 Eylül 2019
  • Hello Tomorrow Global Challenge Top 500’ün ilan edilmesi: 5 Kasım 2019
  • Hello Tomorrow Local Challenge (Afrika, Hong Kong, Türkiye): Kasım-Aralık 2019
  • Hello Tomorrow Global Challenge finalistlerin ilan edilmesi: 14 Ocak 2020
  • Hello Tomorrow Global Yatırımcı Günü: 11 Mart 2020
  • Hello Tomorrow Global Zirvesi: 12 – 13 Mart 2020

Uluslararası yarışma enerji, çevre, veri, yapay zeka, sağlık, biyoteknoloji, endüstri, yeni materyaller kategorisinde başvuruları kabul edecektir. Hello Tomorrow Deep Tech alanında 14 dikeyde SeriA yatırımı almamış bilim ve teknoloji startuplarına kapılarını açıyor. Yarışmayı kazanan finalistler Davos Zirvesi’nde dünya çapında 250 uluslararası CV ve CVC yatırımlarına sunum yapma imkanı elde etmiş olacaklar. Bunun yanında eğitim programları desteği ile 100.000 euro olan para desteğine hak kazanmış olacaklar.

Geçtiğimiz yıl 4500 girişim değerlendirilmiş ve İstanbul dünyanın en çok başvuru yapan 10 deep tech girişimci şehri arasında ilk defa 8’inci sıraya yükselmiştir.

Uluslararası alanda bilim insanlarının yer aldığı inovasyon ağına katılmış olacak, fon sahibi olmaya ve dünya çapındaki eğitim kurumlarında farklı branşlardaki özel programlarla becerilerini geliştirebileceklerdir. Hello Tomorrow, bu yarışmayla bilim ve teknoloji alanındaki insanları bir araya toplayarak bu alandaki endüstriyel ve sosyal problemlere karşı çözüm sağlama misyonuyla hareket etmektedir.
“Hello Tomorrow Türkiye’nin seçtiği, en iyi teknoloji üreten Türk girişimcilerinin de katıldığı zirvenin dünya çapında kazananı RxAll 100,000 euro’luk ödülün kazananı oldu.”

Uluslararası Deep Tech Yarışması, Hello Tomorrow Global Challenge Türkiye’nin bilim ve teknoloji tabanlı girişimcilerinin başvurularını bekliyor.

 

Kayıt ve daha fazlası için ; https://hello-tomorrow.org/startups

 

 

Merve Gör

İTÜ ÇEKİRDEK

Previous article

Girişimcinin Erdem Abisi ile Röporaj-ERDEM YURDANUR

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Tavsiyeler